Zapraszamy na nasze strony - rok założenia firmy 1978

lokalizacja | historia firmy | sprzedaż wysyłkowa

Zakład Elektroniczny- PiSi Elektronik, 70-380 Szczecin - Polen , ul.Noakowskiego 27

tel/fax (+48) 091 48 44 156 - GSM 0694 43 40 42 E-mail: pisi@pisi.com.pl

CB RADIA - AUTO-RADIA - AUTOMATYKA - SERWIS - SPRZEDAŻ- KOMIS

Historia firmy Pi-Si Elektronik

 
Zakład powstał w roku 1978 po rocznych staraniach jako Usługowy warsztat naprawy sprzętu elektronicznego. W Izbie Rzemieślniczej w Szczecinie padło wtedy pytanie, czy w ogóle istnieje coś takiego, jak domowy sprzęt elektroniczny !?
Założycielami firmy byli Jacek Siemieńczuk i Jan Degórski.

Aktualnymi właścicielami są Jacek Siemieńczuk i Piotr Piątek.

Początkowo zakład zajmował się montażem i naprawą odbiorników samochodowych oraz naprawą kalkulatorów i zegarków elektronicznych, które zaczynały właśnie wchodzić do użycia.

W latach osiemdziesiątych naszym głównym zajęciem było przestrajanie pochodzących z zachodu telewizorów z systemu PAL na SECAM.

Do roku 1985 zakład pracował na pół etatu w bardzo małym pomieszczeniu, niecałe 10 metrów kw., co nie ułatwiało pracy 2 osobom. Pomimo tego na brak zajęcia nie można było narzekać. Klienci oczekiwali w kolejce ok. 2 tygodni na wykonanie usługi, a zapotrzebowanie stale rosło.

Od roku 1985 zakład pracuje na pełnym etacie.

Po roku 1985 powstało kilka konkurencyjnych firm, co wymogło poszerzenie asortymentu naprawianego sprzętu.

W drugiej połowie lat osiemdziesiątych zajmowaliśmy się naprawą wielu urządzeń elektronicznych powszechnego użytku np. radiomagnetofonów, kombajnów, walkmanów, gramofonów, gier elektronicznych, zasilaczy, obrotomierzy i innych elektronicznych modułów samochodowych. Naprawialiśmy również popularne w tamtych czasach komputery domowe Spectrum, Commodore 20 i Commodore 64.

Na rynku pojawiło się zapotrzebowanie na naprawy magnetowidów a następnie kamer video. Zajmowaliśmy się również naprawą telefonów klawiszowych (niskiej jakości !).

W roku 1992 po wielu staraniach udało się nam zaadoptować i wyremontować na cele zakładu nowe pomieszczenie, które obecnie spełnia nasze wymagania. Zakład przyjął nazwę "Pi-Si Elektronik", od nazwisk współwłaścicieli.

Zmiany po 1989 roku spowodowały gwałtowny wzrost ilości i różnorodności sprzętu elektronicznego. Nie byliśmy już w stanie naprawiać wszystkiego, tak jak kiedyś, i zdecydowaliśmy się na stopniowe zawężenie naszej działalności.

Od roku 1992 zajęliśmy się wyłącznie serwisem odbiorników samochodowych. Świadczymy usługi również innym firmom podobnej branży w Polsce.

Od roku 1996 interesujemy się również telefonami GSM.

W roku 1997 zakład został wykupiony na własność.

Od wielu lat nasza mała firma ma swoją ustaloną renomę. Świadectwem tego jest spora liczba stałych klientów. Ilość reklamacji jest bardzo niska, co jest spowodowane między innymi dokładną kontrolą sprzętu przed wydaniem. Stosujemy tylko markowe, oryginalne części, co zapewnia bezawaryjną pracę sprzętu po naprawie.

Aktualnie w roku 2005 zajmujemy się serwisem odbiorników samochodych, sprzętu CB oraz urządzeń automatyki.

Opinie i komentarze klientów

powrótPowrót do naszej strony głównej